Як зробити самостійний ремонт мобільного телефону

5-10-2017

Для початку настійно рекомендується ознайомитися хоча б з основами радіоелектроніки. Справа в тому, що ремонт мобільних телефонів тісно пов’язаний з теоретичними знаннями в цій сфері. Наприклад, якщо необхідно замінити резистор (це пасивний струмообмежуючий радіоелектронний компонент) то обов’язково потрібно знати його маркування, опір, рассеиваемую потужність, температурний коефіцієнт.Рекомендую скористатися https://service-iphone.com.ua/remont-iphone-6

Іншими совами, не дуже доцільно займатися ремонтом мобільників не знаючи закону Ома. Книг і посібників на тему радіоелектроніки, а також тематичний сайтів в мережі Інтернет величезна кількість. Але і цього мало. Мобільні телефони – це цифрові пристрої, а не аналогові. Отже, усі деталі і компоненти, застосовувані для виробництва останніх, мають між собою відмінності. Наприклад, для аналогових пристроїв, в основному застосовується технологія навісного монтажу, а для цифрових – поверхневого монтажу. Остання технологія називається SMT (surface mount technology). Вона так і перекладається як «технологія поверхневого монтажу». А компоненти, використовувані при цій технології, називаються SMD (surface mount device).

Також, в цифровій електроніці відсутній аналоговий сигнал, т. к. він власне, цифровий. Отже, всі цифрові пристрої мають свої типи і рівні програмування. Це всього лише кілька відмінностей між аналоговою і цифровою технікою. Але і цього достатньо, щоб відлякати новачків. Але тут не потрібно впадати у відчай. Все набагато легше, ніж здається. Безліч тієї страхітливої інформації при ремонті мобільних пристроїв не знадобитися. Але якщо ж Ви плануєте серйозно зайнятися цією справою, то настійно рекомендується зайнятися вивченням аналогової і цифрової радіоелектроніки.

Ось ми і підійшли до основної мети цієї статті. Отже, зараз Вам буде докладно описані процедури технічного ремонту мобільних телефонів і види ремонтних пристроїв.

Для того щоб відремонтувати стільниковий телефон, в тому числі провести ремонт Nokia, Samsung, Sony Ericsson, LG, Motorola, перше що необхідно, це визначення причини виходу з ладу мобільного пристрою і виявлення компонента, вузла, модуля або деталі, що вийшла з ладу. Для цього необхідні ті знання, які описані вище. Зазвичай поломка мобільного телефону обумовлюється неправильною експлуатацією або втратою працездатності зовнішніх пристроїв. Приміром, у першому випадку, телефон впав у воду з необережності. Для його відновлення необхідне повне розбирання та ретельна просушування. Після цього потрібно щіткою з м’якою щетиною прочистити друковану плату телефону спеціальним миючим засобом або 96-процентним спиртовим розчином. У другому випадку, вийшов з ладу РК-дисплей, динамік, мікрофон, клавіатура і т. д. Як правило, в більшості випадків, такі деталі не підлягають ремонту і вимагають заміни. Але якщо ж сталося пошкодження поверхневих (припаяних) деталей на друкованій платі, то тут потрібен професійний підхід і досвід. До того ж, для такого виду ремонту Вам потрібно схема вузлів, модулів і компонентів друкованої плати мобільного телефону.

Для того, щоб почати процедуру ремонту, телефон необхідно розібрати.

Щоб розкрити мобільний телефон, не принісши йому косметичного шкоди, потрібно обзавестися спеціальними інструментами для їх розкриття. Вони дозволяють акуратно і максимально ефективно відкрити корпус телефону, не приносячи дефектів. Як правило, ці інструменти продаються наборами, кожен предмет якого, відповідає за свою специфіку розтину. Такі набори не важко знайти в спеціалізованих магазинах. Крім того, вони бувають різних видів. Різницю що становить функціональність і ціна.