Як підготувати дерев’яну дошку до експлуатації?

4-13-2017

Обробні дошки — це витратні матеріали. Умови експлуатації у них досить суворі за визначенням. Можна, звичайно нічого не робити і відразу пустити дощечку в роботу. Але вона прослужить не довго, 6-12 місяців. А деякі якісні дерев’яні дошки коштують не дешево. Рекомендую купити найкраще масло для разделочных досок високої якості та за доступною ціною

Багато хто з вас чули і читали про те, що дерев’яний посуд перед використанням слід просочити рослинним маслом. Найчастіше рекомендують соняшникова, оливкова, лляна, пальмова, виноградних кісточок, конопляне, тікове тощо.

Хочу застерегти всіх, хто хоче скористатися цим способом!

Просочення дерева рослинним маслом — це один з найдавніших способів його обробки. Так робили споконвіку, але цей спосіб має два суттєвих недоліки для сучасного жителя мегаполісу.

Справа в тому, що рослинні олії

— досить довго сохнуть і зберігають плинність, «забруднює» інші предмети, з якими стикаються;

— масло в порах деревини згіркне, і виріб отримає багатий, але неприємний букет запахів, від яких позбутися практично неможливо.

Отже, для збільшення терміну служби, підвищення стабільності дошки, захисту від бактерій і надання красивого зовнішнього вигляду обробні дошки рекомендують обробляти мінеральним маслом. Мінеральне масло є продуктом переробки нафти, не має ні смаку, ні запаху.

Отже, приступимо! Дошку моєму і просушуємо. Проведіть рукою по дошці, якщо вона здається шорсткою, обробіть дошку дрібним наждачним папером.

Мінеральне масло слід просто налити на поверхню обробної дошки і розтерти по всій поверхні м’якою тканиною або рукою. Обробити необхідно всі поверхні дошки, включаючи бічні. Не бійтеся «перелити» масла – деревина вбере стільки, скільки потрібно.

інтер’єр кухні, моя кухня, обробка посуду

Нову дошку треба обробити декілька разів (від двох до п’яти з перервою близько 6 годин між обробками). Не впитавшееся в завершальному шарі масло приберіть паперовим рушником.

Можливо після першого шару масла подннимутся волокна дерева. Проидитесь за ним дрібним наждачним папером .

Більш просунутий і «довгограючий» метод обробки дошки — покриття сумішшю вазелінового масла і бджолиного воску. Готуємо суміш на водяній бані: нагріваємо вазелінове масло, в нього кладемо шматочки бджолиного воску в пропорції 1часть воску/4 частини масла.
Суміш охолодити і наносимо на дошку з усіх боків пензлем або ганчірочкою, поліруємо сухою чистою тканиною.
Купити натуральний віск можна у знайомих пасічників, на ринках, де торгують медом, в інтернет-магазинах, що продають компоненти для миловаріння і косметики.

захист дерева, рада майстра, посуд з дерева

Приблизно 3 рази в рік, просочення досочки мінеральним маслом необхідно повторювати. Обробляти таким чином можна будь-яку дерев’яну посуд. Тому куплене вами маслечко не пропаде дарма.

На закінчення хочу порадити тим, кому здається складним описаний мною спосіб, нововведення — прості гнучкі обробні дошки з силікону. Вони легкі, не ковзаючі, добре миються, не вбирають запахи, не забарвлюються від соку фруктів і овочів, не туплять ножі. Їх зручно зберігати – просто згорнувши в трубочку. Часто їх називають не дошками, а обробними килимками.

Силіконові обробні килимки дуже зручні для приготування самих різних блюд; ідеальні для розкочування і оброблення тіста.

Вимийте їх теплою водою з рідким миючим засобом вручну з м’якими губками; не можна використовувати абразивні миючі засоби. Всі вироби з силікону можна мити в посудомийній машині. Вони витримують температуру від -40 до +230 градусів.