Що вас може розчарувати в Чехії

6-19-2018

Список речей, які вас можуть розчарувати при відвідуванні Чехії, якщо ви приїхали сюди на пару тижнів подивитися країну. Якщо Ви хочете отримувати гідну оплату праці, то рекомендую отримати обучение в Чехии

1. Чеські вина
На мій погляд, чеські вина — найбільш несмачні вина в Європі поряд з німецькими винами. Я поїздив по Європі досить багато, перепробував самого різного вина, але такою несмачною гидоти як чеське вино я не можу пригадати ніде. Я повторюся, це особисто моя думка. Щороку восени в Чехії влаштовують свято молодого вина Винобрани, в країні вирощують сотні сортів винограду, місцевим дуже подобаються моравські вина і особливо вони пишаються вином Палава. Але це все на любителя. У Чехії є сайт, де збираються дані про підроблені продукти по всій Чехії, так 70% цього сайту складається з даних про підроблений вини, яке ще, до того ж, зберігається і транспортується у незрозумілих умовах.

Чеські вина

2. Коліно
Одне з найпопулярніших чеських страв – це печене вепрево коліно (pečené vepřové koleno). Загалом, це запечена свиняча рулька. Правильну рульку вам принесуть на рожні, з неї не буде капати жир, а вживати її найкраще з хріном, гірчицею, свіжим хлібом і чеським пивом. Блюдо дуже велике і поживне. Але, якщо ви прийдете не в той ресторан, яких досить багато в центрі Праги, то вам можуть принести неправильно приготоване коліно на тарілці, з якого буде текти жир, і яке дуже неприємно є.

Печене вепрево коліно

3. Жебраки і бариги
Вам може здатися, що в Празі дуже багато жебраків, а чехи не працюють і тільки й займаються тим, що клянчать гроші у туристів. Насправді всі ці жебраки входять в мафіозні структури, вони працюють разом з мафією і, крім як у центрі Праги, ви таких жебраків більше ніде не побачите. Вони люблять просити милостиню біля Карлового Мосту, що на центральному вокзалі. Однак на будь-якому іншому вокзалі Праги ви їх не побачите. Крім жебраків, вночі в центр виповзають негри, які барижат наркотою чи займаються сутенерством. Але, знову ж таки, це відбувається тільки в центрі, де можна розвести туристів.

Жебраки в Празі

4. Графіті
Дуже сумне враження залишають графіті і різного роду написи на стінах будинків. Причому хулігани розмальовують не тільки паркани і занедбані старі будинки на околиці міст, але і красиві старовинні будівлі в центрі Праги. Місцеві жителі витрачають великі гроші на реставрація будинків і видалення цих написів зі стін. Поліція ж відверто не встигає реагувати на всіх хуліганів, але постійно ловить дурників, які намагаються розмалювати красиві старовинні будівлі, наприклад, не так давно впіймали туристів, які малювали на будівлі Національного театру в центрі Праги. А вчора з’явилася новина, що невідомі намалювали графіті на Карловому мосту…

Графіті в Празі

5. Нахабні офіціанти
Вас можуть сильно напружити офіціанти в деяких ресторанах або працівники готелів. Але, швидше за все, вам просто не пощастило: у Празі повно хороших місць, де працюють адекватні люди, які не обманюють клієнтів, де смачна їжа, а офіціанти не вимагають чайові.

6. Нерозуміння російської мови
Хоч ми з чехами і слов’яни, але все-таки у нас різні мови, і про це треба пам’ятати завжди. Коли звертаєтеся в Чехії до кого-небудь, поцікавтеся, чи розуміє він українську або англійську мову, і ввічливо запитайте або щось попросите. Так, у російській і чеській мові багато слів зі схожими корінням, але слова і побудова пропозиції абсолютно різні. А ось у чеській мові є велика кількість слів, які дуже сильно відрізняються від росіян, наприклад: «zapomnět» — це «забути», «čerstvý» — це «свіжий», «ovoce» — «фрукти», а «vedro» — «спека», «úžasný» — «чудовий», «kaki» — це «хурма», і таких слів тисячі! Я вже не кажу про те, що у нас люди захаращують російську мову всяким сміттям і чеху важко зрозуміти фразу: «Ей ти, це, підкажи де каса?», адже на чеському це питання буде виглядати наступним чином: «Kde je pokladna?» — відчуваєте різницю?

7. Кишенькові злодії
Напевно ви чули, що в Празі орудує велика кількість кишенькових злодіїв. Мені здається, що їх тут не менше і не більше, ніж в інших великих містах. Просто, насолоджуючись прогулянками по Празі, не забувайте, що гаманець, документи і айфон краще носити у внутрішній кишені, а сумку або рюкзак ніколи не залишати без нагляду і не класти на бруківку, т. к. поцупити речі можуть моментально. Адже кишенькових злодіїв дуже легко загубитися серед натовпу. І ще порада, якщо ви в якому-небудь ресторані повісили куртку на вішалку, то завжди забирайте з собою документи, гаманець і телефон, злодюжки дуже люблять орудувати в ресторанах, де розслаблений турист п’є пиво і може не звернути увагу на те, що хтось треться біля його куртки.

8. Шум ночами
Вам не пощастило, і ваш готель виявився на галасливих вулицях Праги, де під вікнами постійно співають п’яні англійці? Насправді в Празі дуже багато місць, де немає натовпів туристів, а місця красиві, в таких містечках легко зняти готель, щоб не нервувати від шуму, від якого можна швидко втомитися. А під час прогулянок постарайтеся трішки відійти від головних визначних пам’яток і тоді ви відчуєте дух справжньої тихій і спокійній Праги.

Натовпи в Празі

9. Неможливість розраховуватися рублями
Офіційна валюта Чехії – це Крони. У деяких великих магазинах, готелях або ресторанах можна розплатитися не великими купюрами Євро. Але рублі у вас тут ніде не приймуть, і навіть не намагайтеся розплачуватися російськими грошима, при цьому кричати і змушувати касира взяти невідомі гроші. Якщо ви все-таки приїхали з рублями, то тільки в деяких обмінниках їх можна поміняти на Крони за дуже поганому курсом. Якщо їдете в Чехію, візьміть з собою Євро або Долари.

10. Музеї
Чехія – невелика країна, але тут багато музеїв. Правда більшість музеїв невеликі, і цікаві вони тільки місцевим жителям або любителям мистецтва. Якщо ви хочете побувати в якомусь такому великому веселому музеї, то в Чехії вам це не вдасться зробити. У статтях Музеї Праги ви можете дізнатися про те, які музеї є в місті, і вибрати той, який, на ваш погляд, варто вашої уваги.

Національний технічний музей в Празі

11. Детеніце
Детеніце – це знаменита екскурсія в однойменний замок з вечерею і національними танцями і танцями. Увечері ви приїжджаєте в замок, де місцеві артисти влаштовують танці, навколо стоїть шум, гам, ходять якісь виряджені зі зміями, барабанами, віруючі з хрестами, влаштовуються бої на шпагах прямо на столах. У цьому замку-шинку, напевно, буде весело тим, хто любить такого роду шоу, п’янки і хто їде великою веселою компанією. Їжа вам буде кидатися на стіл зі словами «жри», на столах будуть відсутні столові прилади, і ви потрапите на такий собі середньовічний трактир. Якщо вам подобається спокійний романтичний дозвілля, то краще витратьте гроші на вечеря в гарному ресторані або на поїздку в Карлові Вари.

Сподіваюся, під час відвідування Чехії вас засмутив мінімум з цих речей, і країна вам сподобалася.