Полотенцесушитель: вибір за 10 кроків

8-7-2018

Вибрати полотенцесушитель – завдання не з легких. Проте і її можна успішно вирішити, якщо дотримуватися певного алгоритму. Ми допоможемо вам зробити вибір всього за 10 простих кроків!

Крок 1. Навіщо вам полотенцесушитель?
Дивне питання? Насправді, відповідь на нього для різних людей звучить по-різному. Основних функцій рушникосушки всього дві: обігрівати ванну кімнату і власне сушити: рушники, шкарпетки і взагалі все, що потрібно висушити швидко і якісно. Від того, яку функцію ви вважаєте головною, залежить форма рушникосушки. Вона може бути двох видів:
— стандартна – саме те, що звично називають «змійовик»: довга зігнута труба;
— «драбинка» – система з двох вертикальних труб, з’єднаних між собою горизонтальними перемичками. Рекомендую купити полотенцесушитель Laris по доступній ціні

Змійовик може мати різну форму. Самий звичний варіант – труба, вигнута у формі З, М або S. Кількість вигинів ніяк не обмежена: змійовик може бути як завгодно довгим. Бувають також сумісні моделі: зовнішня труба у формі, вигнута навколо більш тонкої М-образної. Рушникосушки стандартного типу відмінно справляються з обігрівом приміщення. Якщо ви хочете, щоб у ванній завжди було тепло і сухо, вибирайте змійовик з якомога більшою довжиною труби: чим вона довша, тим більше тепла буде віддавати.

Полотенцесушитель-«змійовик»

Якщо ж вас цікавить в першу чергу сушка, зверніть увагу на полотенцесушитель-драбинку. Чим більше перемичок на ній розташоване, тим більше рушників або інших предметів ви зможете на ньому висушити. У найпростіших «лесенках» перемички являють собою прямі штанги. Існують моделі з перемичками, зігнуті у формі З паралельно землі: вони більш місткі. Але найбільше речей можна розвісити на «драбинці» з перемичками у формі S. Зазвичай вони розташовані строго горизонтально, а злегка під кутом. Якщо сирі речі розміщуються у кілька рядів, така конструкція полегшує доступ до них теплого повітря. «Драбинка» має і ще одну перевагу: у деяких моделях передбачено бічне підведення води. Це зручно, якщо стандартне розміщення рушникосушки з яких-небудь причин небажано: наприклад, якщо в такому разі він буде заважати меблів для ванни.

Полотенцесушитель-«драбинка»

Крок 2. Чому полотенцесушитель теплий
Визначившись з бажаною формою, подумайте про джерело тепла. Рушникосушки можуть нагріватися від гарячої води, що проходить крізь них, або від електрики. З першим варіантом все знайомі досить добре. Варіанти його розміщення обмежені межами ванної кімнати і виходом труби із стіни. Переміщення можливе, але пов’язане з великими трудовитратами, протягуванням чи зменшенням труби і передбачає проведення ремонту у ванній.

Електричний полотенцесушитель набагато мобільнішим. Його можна розмістити не тільки у ванній, але і на кухні, в передпокої, а при бажанні – навіть в житловій кімнаті. Все, що потрібно для його роботи, – наявність розетки. Для встановлення такого приладу у ванній буде потрібна допомога професійного електрика, а також спеціальні ізольовані розетки, яким не страшна вогкість.

І водяний і електричний полотенцесушителі мають ряд особливостей, які можуть вплинути на ваш вибір. Водяні вбудовуються або в систему гарячого водопостачання, або в опалювальну систему. У першому випадку вони будуть працювати цілий рік, крім тих періодів, коли гарячу воду відключають. Якщо ж полотенцесушитель зав’язаний на роботу опалення, то і працювати він буде тільки в опалювальний сезон – тобто, на кілька місяців в році вам доведеться шукати замінює варіант. Іноді можна зустріти двоконтурні варіанти: у них одна труба вбудовується в опалювальну систему, а друга – в гарячий водопровід. Електричні моделі гарні як раз тим, що залежать тільки від наявності електрики. Проте з цим пов’язаний і їх серйозний недолік: при постійній роботі полотенцесушитель істотно збільшить рахунок за електроенергію.

Електричний полотенцесушитель

Крок 3. Виберіть матеріал рушникосушки
Якщо ви вибрали електричний полотенцесушитель, ви можете перейти відразу до 6 кроці. Якщо ж вас влаштовують водяні моделі – продовжуємо думати!

Водяні полотенцесушителі випускаються з різних матеріалів, найчастіше – з латуні, звичайної або нержавіючої сталі. Кожен з цих матеріалів має свої переваги і недоліки.

Латунь – один із самих естетичних матеріалів. Її благородний тьмяно-золотий відтінок навіває спогади про старовинних будинках, в яких наявність водопроводу було ознакою багатства. Однак на красі гідності латуні зазвичай закінчуються. По-перше, її полірована поверхня вимагає ретельного догляду, інакше з часом вона потьмяніє. По-друге, вона не витримує тривалого сусідства з такої агресивної середовищем, як вода в нашому водопроводі. З часом стінки труби стоншуються, особливо в місцях вигинів, і полотенцесушитель починає протікати. Це явище називається абразивним зносом і є справжнім бичем латунних труб. При використанні хорошої чистої води такий полотенцесушитель прослужить до десяти років, проте в білоруських реаліях термін його життя зазвичай не перевищує п’яти років.

Латунний полотенцесушитель

Звичайна (т. зв. чорна) сталь – досить міцний і довговічний матеріал. Внутрішня поверхню сталевої труби покривається спеціальним складом, який захищає її від корозії. В результаті полотенцесушитель може служити вам протягом багатьох років і навіть десятиліть. Однак тверді частинки, що містяться у воді, з часом починають осідати на його стінках. Через 8-10 років діаметр труби може зменшитися, і полотенцесушитель стане гріти гірше. Чорна сталь може успішно застосовуватися в приватних заміських будинках і котеджах з власною системою опалення, де якість води в трубах набагато вище, ніж у місті.

Нержавіюча сталь – найбільш стійкий матеріал і при цьому не найдорожчий. Зазвичай такі полотенцесушителі мають привабливу поверхню з металевим блиском. Нержавійка відмінно справляється навіть з жорсткою водою і може довго служити вірою і правдою в самих складних умовах: термін її служби практично не обмежений. Звичайно, такі характеристики сприяють популярності полотенцесушителей з нержавіючої сталі, а популярність призводить до створення підробок. Тому будьте уважні при покупці і переконайтеся, що купуєте саме те, що хочете.