Огляд Apple Watch Series 3

7-5-2018

Для пристрою Apple Watch Series 3 огляд створений, щоб оцінити його можливості і порівняти з конкурентами. Розумні годинник з’явилися на ринку порівняно недавно, і далеко не всі виробники мобільних гаджетів змогли добитися успіху у виробництві цієї категорії товарів. Годинник Еппл Вотч 3 обійшли навіть Rolex і посіли перше місце в рейтингу найбільш продаваних наручних пристроїв. Попередні моделі теж користувалися успіхом і поставили стандарт для розумних годин, який став прикладом для інших виробників. Спочату хочу запропонувати вам подивитися на Apple Watch на сайті http://www.applekiev.com.ua/category/watch

Комплектація годин і їх модифікації
Упаковка і комплект поставки не змінилися в порівнянні з попередніми моделями серії. Коробка зроблена з щільного картону і має витягнуту форму. В комплект входять 2 силіконових ремінця різних розмірів, бездротова зарядка, керівництво користувача і адаптер живлення, який не відрізняється від iPhone. Зарядний пристрій підходить для пристроїв Apple Watch Series 1 і 2.

Доступно безліч різних модифікацій, які відрізняються матеріалами корпусу і ремінцями. Корпус може бути алюмінієвим, сталевим або керамічним, а відповідні ремінці та браслети для розумних годин, крім Apple, випускають і інші виробники.

Доступні наступні варіанти забарвлення:

сріблястий;
золотистий;
білий;
темно-сірий.

Модифікація з модулем LTE і червоною крапкою на коліщатку візуально виділяється на тлі інших. Корпусу з нержавіючої сталі і сапфірового скла тепер недоступні.

У продажу до цих пір доступна перша модель Apple Watch, але другу повністю замінила третя. При цьому ціна на годинник першого покоління була знижена. Візуально відрізнити різні моделі може тільки знавець продукції компанії.

Корпус і дисплей
Якість збірки на високому рівні, ремінець надійно з’єднаний з корпусом. Це приємне на дотик пристрій, який не створює користувачеві ніякого дискомфорту, незалежно від того, в якому положенні знаходиться рука. Товщина корпусу порівнянна з наручним хронографами. Одне з головних переваг Apple Watch перед простими годинами полягає в тому, що вони мало важать і не відчуваються на руці.

Крім сенсорного дисплея, користувач може використовувати для управління гаджетом коліщатко Digital Crown і аналогову кнопку. Орієнтацію дисплея можна змінити, якщо необхідно надіти годинник на праву руку. На звороті можна побачити датчик серцебиття і 2 кнопки, що фіксують ремінець.

Екран AW Series 3 виконаний з використанням матриці OLED. Його дозвіл складає 312×390 для модифікації з розміром 42 мм і 272×340 — для 38 мм. На бюджетних алюмінієвих версіях встановлюється покриття lon-X, а на сталевих і керамічних годиннику — сапфірове скло.

Максимальне значення яскравості для дисплея становить 1000 кд/м2. Картинка добре розпізнається під прямими сонячними променями, але в темряві трохи засліплює. Сенсор і Force Touch працюють без нарікань. Управління добре продумано, що полегшує взаємодія з пристроєм, незважаючи на малий дисплей. Проблеми можуть виникнути тільки з введенням PIN-коду через недостатньо великих цифрових клавіш.

Нові фішки
Пристрій Watch Series 3 може використовуватися в якості єдиного центру повідомлень. Якщо користувач вимикає звук на смартфоні, то він буде отримувати сигнали повідомлень у вигляді вібрації на годиннику. Це буде корисно, наприклад, для швидкого прочитання повідомлень, на які не потрібно відповідати. З допомогою пристрою користувач може відповісти на дзвінок або повідомлення за допомогою малюнків, смайлів, готових речень або фраз. Програма Siri тепер навчилася не тільки писати тексти, але і розмовляти.

Модифікація з модулем LTE і SIM-картою дозволяє залишатися на зв’язку, навіть якщо годинник знаходяться на великій відстані від смартфона. Годинник надають доступ до Apple Music, а звук передається на бездротові навушники.

Відповідно до заяв компанії Apple, модель третього покоління працює на 70% швидше попередньої, а бездротові модулі зв’язку споживають на 50% менше заряду батареї. На практиці гаджет працює швидко, але для встановлення зв’язку з телефоном йому знадобиться деякий час. Окремі додатки від сторонніх розробників завантажуються на кілька секунд довше, ніж інші.

Основні функції та управління
Розумні годинник Apple позиціонуються насамперед як трекер активності і зручний пристрій для занять спортом. Якщо користувач не спортсмен, то гаджет буде нагадувати йому про необхідність ходити на прогулянки і контролювати серцевий ритм. Вбудовані додатки для здоров’я більше розраховані на пересічних користувачів, оскільки для професійних спортсменів функціонал годин може виявитися недостатнім.

Додаток Workouts отримало оновлений дизайн. Користувач може вибирати тип вправ, які пристрій повинен контролювати. Крім годин, необхідна інформація відображається на смартфоні в додатках Activity і Health.

Для управління пристроєм знадобиться вільна рука, оскільки віртуальний асистент Siri не контролює всі функції. Коліщатко використовується для прокрутки сторінок інтерфейсу або наближення картинки. За рахунок натискання на коліщатко користувач може закривати додатки і відкривати циферблати. Для повернення до попереднього додатком використовується подвійне натискання. Кнопка викликає список запущених програм. Всі інші функції контролюються за допомогою сенсорного екрану.

Водонепроникність
Годинник захищені від води за стандартом 5 ATM. Користувач може плавати з пристроєм на руці не тільки в басейні, але і відкритих водоймах. При цьому виробник уточнює, що для дайвінгу годинники не призначені, оскільки корпус не витримує тиск при зануреннях на велику глибину. Дайверам слід використовувати спеціальні години для водних видів спорту.

З лівого боку корпусу можна побачити 2 отвори для мікрофона і динаміка, які вразливі для вологи. Але розробник передбачив функцію виштовхування води. Користувач може активувати вручну після водних занять. При цьому лунає короткий звуковий сигнал, що виштовхує воду назовні.

З годинником можна ходити в душ, але при цьому необхідно стежити, щоб на них не потрапила піна або мило. У разі ненавмисного попадання миючих речовин потрібно постаратися змити їх як можна швидше. Після використання годин в солоній воді рекомендується промити їх у прісній рідини, щоб змити кристали і інші елементи, які можуть призвести до корозії корпусу.

Автономність роботи
Незважаючи на те що модель Watch Series 3 отримала додаткові функції, яких не було у попередника, розмір корпуса й об’єм батареї залишилися незмінними. Ємність акумулятора раніше, становить 279 мАч, так що тривалість автономної роботи не змінилася.

Якщо користувач не займається спортом, використовуючи годинник тільки для отримання повідомлень і роботи з додатками, то пристрій буде працювати без підзарядки 2-3 дні. При цьому допускається безперервна синхронізація з телефоном, відстеження активності, моніторинг пульсу і сну.

При помірних тренуваннях годинник працюють в середньому півтора дня, але цей показник може знижуватися і до декількох годин. При використанні зв’язку LTE батарея витратить свій заряд за 1 годину розмови. Для повної зарядки від стандартного адаптера живлення знадобиться приблизно 2 години.

Час автономної роботи завжди залежить від інтенсивності використання пристрою. Якщо годинник використовуються тільки для читання повідомлень і перегляду часу, то заряду вистачить на 3 дні. Для порівняння, перша модель Apple Watch з операційною системою watchOS 4.0 працює не більше 2 днів.

Кому підійдуть Apple Watch 3?
До достоїнств Watch Series 3 можна віднести наступні особливості:

якість збірки і матеріалів, з яких виготовлений корпус;
великий вибір додаткових аксесуарів, які постачаються окремо;
якісний кольоровий дисплей;
пульсометр, який надає точні свідчення;
надійний захист від води;
програмне забезпечення з зручним інтерфейсом;
вбудований набір спортивних програм;
час автономної роботи, порівнянне з конкуруючими пристроями.

До недоліків пристрою відносять наступні пункти:

відсутність підтримки мобільних пристроїв на базі операційної системи Android;
висока ціна.
На відміну від попередніх моделей, Apple Watch 3 — це не просто незалежне пристрій, а повноцінний спортивний асистент. Додатки тепер працюють на самих годинах. За допомогою цього пристрою можна дзвонити і управляти відтворенням музики. Якщо використовувати модель без синхронізації зі смартфоном, то це будуть прості годинник з вимірювачем пульсу і крокоміром.

Головне нововведення — це підтримка функції LTE, яка вимагає наявності мобільної мережі стандарту 4G. Інші нововведення пов’язані з операційною системою watchOS 4.

Пристрій здійснює моніторинг серцевої діяльності. Такі функції, як альтиметр і голосові оповіщення Siri здатні істотно полегшити життя користувача.

Третя модель прийшла на зміну другий і повністю замінила її, запозичивши модуль GPS і захист від вологи. Крім апаратного забезпечення, зміни торкнулися і операційної системи.

Години третього покоління пропонують більший вибір різноманітних ремінців. При цьому дизайн корпусу не змінився.

Третя модель коштує набагато дорожче першої. Проте покупець, який хоче заощадити, повинен враховувати, що годинник першого покоління із застарілими апаратним забезпеченням теж отримали оновлення до watchOS 4, з-за чого інтерфейс може уповільнюватися.

Модель Apple Watch 3 буде довше підтримуватися розробником порівняно з попередніми пристроями, які мають застарілими технічними характеристиками. У годин збільшена продуктивність і швидкодія. Власникам першої моделі годин Apple варто задуматися про покупку Watch Series 3, але власники другої моделі можуть з цим почекати.